^ Wróć do góry

Sklep "FARMER" 59-230 Prochowice, ul.Ciepła 3

Tel/Fax: (76) 858-46-94, Email: biuro@farmer.prochowice.pl

POLECANI FACHOWCY

AKCEPTUJEMY KARTY PŁATNICZE

UCZESTNIK PROGRAMU

PARTNERZY

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Dzisiaj78
Wczoraj102
W tym tygodniu631
W tym miesiącu78
Wszystkie odwiedziny333334

Twój adres IP: 44.192.20.240 piątek, 01, marzec 2024 14:41

TECHNIKA GRZEWCZA

KOTŁY C.O. ACWADOR - PLESZEW

PRZEZNACZENIE I BUDOWA KOTŁÓW "DOMINO"

Kotły wodne C.O. typu DOMINO przeznaczone są do zasilania instalacji c.o. budynków mieszkalnych i innych obiektów oraz przygotowania c.w.u. Wykonane są w wersji spawanej. Zasadnicze elementy kotła to: komora paleniskowa, komora popielnikowa, cześć konwekcyjna, włazy załadunkowe i wyczystne, izolacja cieplna, czopuch, drzwiczki i pokrywy.

Produkowane są w trzech wersjach:

- DOMINO

- DOMINO-P

- DOMINO-UKS

ŚWIADECTWA I ATESTY

Kotły spełniają wymagania dyrektyw U.E. w zakresie bezpieczeństwa wyrobu potwierdzone deklaracją zgodności i oznaczone znakiem "CE". Zgodnie z rozporządzeniem MGiP z dnia 22.07.2004 kotły poddano procedurze oceny zgodności stosując badanie projektu WE-moduł B1 przez jednostkę notyfikowaną. Świadectwo zgodności w zakresie efektywności energetycznej. Świadectwo zgodności na spełnienie wymagań norm PN-EN 303-5. Kotły prawidłowo dobrane do obiektu i eksploatowane z mocą normalną nie wymagają wkładów kominowych. 

Kotły zasypowe, całodobowe, nadmuchowe przystosowane do spalania miały węglowego. Cechują się nowatorskim rozwiązaniem doprowadzania powietrza w strefę załadowanego paliwa. Obsługa kotła jest prosta i nieuciążliwa ze względu na załadunek raz na dobę. Proces psalania sterowany jest automatycznie i umożliwia m.in. uzyskanie temperatury wody wylotowej wg potrzeb. W zależności od zastosowanego sterownika istnieje możliwość zastosowania pompy obiegowej c.o. pompy cyrkulacyjnej, programowanie stref czasowych w systemie eksploatacji całodobowej.


 

Charakteryzują się zastosowaniem podajnika paliwa i spalaniew wtzw. retorcie. Zaletą tego rodzaju kotłów jest ograniczenie jego obsługi, która sprowadza się do uzupełnienia paliwa w zasobniku i okresowym usuwaniem popiołu. Jedno załadowanie zaspbnika wystarcza na kilka dni w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Najlepsze efekty energetyczne i eksploatacyjne daje zastosowanie dobrej jakości paliwa tzw. "eko-groszku". Układ sterowania pracą kotła umożliwia zmianę jego wydajności, dlatego można go precyzyjnie dostosować do każdego obiektu przez zaprogramowanie odpowiednich nastawień. Kotły tego typu mogą być alternatywą dla kotłów gazowo-olejowych, są proste i bezpieczne w obsłudze oraz przyjazne dla środowiska.

 

Przeznaczone są do tradycyjnego spalania miału węglowego oraz gorszych gatunków węgla i odpadów przez cykliczny zasyp co kilka godzin. Proces spalania sterowany jest ręcznie po przez regulacje przepustnicą spalin w czopuchu, oraz uchylenie drzwiczek popielnika umożliwia to m.in. uzyskanie temperatury wody wylotowej wg potrzeb. Paliwem podstawowym dla tego rodzaju kotła może być drewno opałowe - szczapy o wilgotności do 25% (sezonowane przez co najmniej 1 rok w pomieszczeniu przewiewnym, zadaszonym lub węgiel orzech "orzech II" zasypany miałem węglowym). Według sprawozdań z badań Nr 1079/07 Instytut Techniki Grzewczej i Sanitarnej w Łodzi uzyskano stałopalność przy mocy max. dla drewna opałowego 3 ÷ 6 godz., dla mieszanki węgla i miału 6 ÷ 8 godz., uzyskując sprawność cieplną do 72% przy spalaniu drewna i 64% przy spalaniu węgla.

Katalog kotłów C.O. firmy ACWADOR - PLESZEW
do pobrania z naszej strony w dziale KATALOGI

 


 

kotły stałopalnegazoweolejoweelektryczne

NACIŚNIJ LOGO ABY ZOBACZYĆ PRODUKTY 

         

 

 

systemy kominowe 

 

 

pompy obiegowe do C.O.